Specyficzny smak

Wyroby mięsne, które bazują na wieprzowych podrobach to produkty o bardzo specyficznym smaku. Jeśli nam przeszkadza świadomość z czego jest to zrobione, to z pewnością się przekonamy o ich wyjątkowości. Na pewno salceson jest jedną z wędlin charakterystycznych, które są wyrabiane z mięsa, skórek wieprzowych oraz podrobów. Jest to wyrób wędliniarski tradycyjny, które występuje w wielu odmianach. Wśród nich najpopularniejszych jest salceson czarny oraz biały. Biały salceson jest produkowany z policzków wieprzowych oraz innych kawałków mięsa na przykład skórek wieprzowych, ozorów, nerek oraz serca. Do produkcji czarnego salcesony wykorzystywana jest krew wieprzowa.

Ile salceson ma kalorii?

Salceson tradycyjnie wyrabiajmy jest produktem wysokokalorycznym. Może to zniechęcać nieco osoby, które trzymają się diety. Jeśli jednak będzie się nim zajadali z umiarem, to nie wpłynie to w żadnym wypadku na naszą figurę. Kaloryczność salcesonu przede wszystkim wynika z użycia skórek wieprzowych i tłuszczu do jego produkcji. Poza tym tenże rodzaj wędliny z uwagi na swoją specyfikę serwuje się w dosyć grubych plastrach. Jeden plaster ważyć może nawet kilka dekagramów. Zatem jego ilość kalorii, która się znajduje w jednym plastrze, będzie w sposób naturalny dostarczał spora kalorii. Jednak zwykle salcesonu się nie je tak dużo. Nie musimy się obawiać na sporą kaloryczność. W ilości umiarkowanej taki produkt nikomu nie powinien zaszkodzić.

Właściwości salcesonu

Z racji na swój skład, salceson nie jest jedynie wysoce energetycznym produktem, ale także doskonałym źródłem przyswajalnego łatwo białka tłuszczy nasyconych oraz białka zwierzęcego i witamin oraz pierwiastków, które odgrywają rolę istotną w funkcjonowaniu prawidłowym układów naszego ciało. Przykładem pierwiastków są na przykład cynk i żelazo. Salceson także stanowi źródło foliowego kwasu, witaminy A, kolagenu oraz wielu witamin D, E oraz witamin z grupy B. W sensie tym salceson dobrej jakości jest bardzo zdrowym produktem, który wpływa korzystanie na organizm ludzi. Z racji na jego kaloryczność, jednak nie powinniśmy go w przesadnych ilościach jeść. W tygodniu zjedzenie kilku plastrów na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Pamiętajmy, aby kupować salceson w sprawdzonych sklepach. Stawiajmy na ekologiczne produkty. Produktom zawierającym sztuczne składniki oraz chemię mówmy stanowcze nie. Każdemu przecież zależy na zdrowiu. Nie trujmy się chemią. Na pewno w każdym mieście znajdziemy sklep, w którym sprzedają salceson wysokiej jakości.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Tags: